T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Malatya Turgut Özal Üniversitesi
Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Misyon - Vizyonumuz

Güncelleme Tarihi: 26/12/2017

MALATYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

 

MİSYON

Araşıtırma ve eğitim faaliyetleri ile klinik tecrübeyi bir araya getirerek; hastalarımıza ve ailelerine kaliteli, özenli ve etkili sağlık hizmetini bekletmeden, sevgiyle ve empatiyle sunmaktır.

VİZYON

Uluslararası ve Ulusal sağlık sorunları üzerine araştırmalar yaparak sağlığın geliştirilmesine katkıda bulunmak. Bilgiyi kullanan, kendi alanlarında girişimci, araştırmacı, yenilikçi, liderlik yeteneğine sahip akademisyenler yetiştirirken hastalarımız için de her zaman tercih edilen, örnek bir araştırma, eğitim ve sağlık kurumu olmaktır.

DEĞERLERİMİZ

  • Çalışan ve hasta memnuniyeti ile güvenliğini ön planda tutmak.
  • Bilimsel veriler ve gelişmeler çerçevesinde daha kaliteli sağlık hizmeti anlayışıyla teknik donanımımızı en üst düzeyde tutarak çağın gereklerine ayak uydurmak
  • Güncel sağlık politikalarına uyum sağlamak.
  • Katılımcı yönetim anlayışıyla, hasta ve çalışanlarımızın fikirlerini önerilerini değerlendirip yenilikçi yaklaşımla gelişimi desteklemek.
  • Hizmet içi eğitimlerimizle kendimizi sürekli geliştirmek.
  • Eğitim ve araştırma faaliyetlerimizi daha iyi sağlık hizmeti sunmak adına uygulamalarımıza entegre edip, bu faaliyetlerin geliştirilmesini teşvik etmek.
  • İnsan odaklı çalışırken çevre ve doğa bilincimizi korurken buna yönelik de farkındalık çalışmaları yürütmek.

KURUMSAL AMAÇ VE HEDEFLERİMİZ

Bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında; kaliteden ödün vermeyen nitelikli ve evrensel standartlarda eğitim ve araştırma faaliyetleri yürüterek etik ilkelere bağlı insana değer veren anlayışla, çalışan ve hasta memnuniyeti odaklı sağlık hizmeti vermektir.

Fiziki koşulları, konumu, deneyimli kadrosu ile bölge halkına ileri teknoloji ve bilimsel gelişmeler ışığında hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyeti odaklı nitelikli, kaliteli bir sağlık hizmeti sunarak bölgede sağlık sektöründe fark yaratılması hedeflenmiştir.