T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Gebe Okulu

Güncelleme Tarihi: 25/04/2019

      Gebe Okulu Nisan ayı grubu ilk eğitimini 10.04.2019 tarihinde yaptı. Kadın Doğum uzmanı Dr. Murat ALTINDAĞ'ın anlatımı ile başlayan eğitimde gebelik anatomisi ve fizyolojisini, bebek gelişimini anlatan doktorumuz anne adaylarının sorularını yanıtladı. Eğitimde Ebe Şükran GÖRGEL tarafından anne adaylarına gebelikte fiziksel değişikler, tehlike belirtileri, bağışıklama, günlük yaşam ve daha pek çok konu anlatıldı ve doğum korkuları üzerine konuşuldu. Diyetisyen Fatma Ünal gebelikte ve lohusalıkta beslenmeyi ve önerilerini anne adayları ile paylaştı. Psikolog Nazlı KORALP ise hamilelik ve lohusalık psikolojisi konusunda anne adayları ile sohbet etti.


    2.Eğitim 17.04.2019 Çarşamba günü yapıldı. Eğitim Kadın Doğum Uzmanı Dr. Cengiz OMURCAN'ın anlatımı ile başladı. Doğumun fizyolojisini, doğum sürecini ve sezaryeni anlatan doktorumuz anne adaylarının sorularını da yanıtladı.

Ebe Şükran GÖRGEL ve Ebe Günay AKTAŞ tarafından anne adaylarına doğumda uygulanan tıbbi müdahaleler, doğum sürecinde nefes teknikleri, perine masajı, gebelikte esneklik ve güçlendirici özellik sağlayan pilates/yoga hareketleri, doğum kasılmaları ile baş etme yöntemleri, masaj teknikleri, aktif doğum pozisyonları gibi birçok konu anlatıldı. Fizyoterapist Arda KÖROĞLU tarafından da gebelik ve doğum sonu egzersizleri uygulamalı olarak anlatıldı.

     Gebe Okulu Nisan ayının son eğitimi ise 24.04.2019 Çarşamba günü yapıldı. Anne adaylarına Ebe Şükran GÖRGEL ve Ebe Günay AKTAŞ tarafından lohusalık dönemi, kontraseptif yöntemler, yeni doğan, anne sütü ve emzirme, bebek bakımı, banyosu, masajı gibi birçok konu anlatıldı. Anne adayları ile anlatılan konuların pratikleri yapıldı. Doğumhane ve servisleri gezen gebelerimiz sertifikalarını alarak mezun oldu. Değerli anne adayları siz de ücretsiz eğitimlere katılmak için hafta içi mesai saatleri içinde hastanemiz Beydağ’ı Kampüsü Kadın Doğum Binası 2.katta hizmet veren Gebe Okulunu ziyaret edebilir.

(422) 212 10 10-Dahili:349 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.