T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Pandemi Aracımız Hizmet Vermektedir

Güncelleme Tarihi: 21/12/2020

       Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından COVİD-19 tanısı almış, tedavisini evde alan ve tetkik ve tedavi için hastaneye gelen hastalar ile taburcu olmuş hastaların güvenli bir şekilde ulaşımını sağlamak amacı ile Pandemi Aracı konulu çalışma uygulamaya başlanmıştır. Uygulama ile hasta memnuniyeti, güvenliği ve bulaşın önlenmesi konularında verimlilik ve etkinlik sağlanmıştır. Örnek uygulama tüm pandemi hastaneleri için uygulanabilir özelliktedir.

      Malatya İl Sağlık Müdürlüğü, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Hastanemiz arasındaki işbirliği sonrası 9 belediye aracı ve 2 ambulans hastanemize tahsis edilerek hastanemizin koordinasyonunda hastalarımızın hizmetine sunulmuştur. Eve nakli gereken hastalar ile evde tedavisi devam eden, tektik ve tedavi amaçlı sürüntü vermek için hastaneye gelen ve taburcu olan hastalara 1’i engelli araç olmak üzere toplamda 12 araç ile 7/24 kesintisiz hizmet verilmektedir.

      Tüm araçlar her transfer sonrası dezenfekte edilerek hastalar arasında bulaş önlemekte ayrıca seperatör sistemi ile şoför güvenliği de sağlanmaktadır.

 
Videoyu İzlemek İçin Linke Tıklayınız
https://www.youtube.com/watch?v=84VFPKBdetU