Hasta Bilgilendirme

Her şey sizin sağlığınız içindir bu bakımdan doktor ve hemşirelerinizin önerilerine uyunuz.

 1. Sizlere daha kaliteli, hızlı ve etkin hizmet verebilmemiz için hastane kurallarına uyunuz, hastane araç ve gereçlerinin kullanımına özen gösteriniz.
 2. İhtiyaç duyduğunuz her konuda hasta rehberlerimiz sizi yönlendireceklerdir.
 3. Servise yattığınızda servisin işleyişi hakkında servis hemşireleri tarafından bilgilendirileceksiniz.
 4. Yatan hastaların yatışları yapıldığında çatal, kaşık, bardak, pijama, terlik, kağıt havlu, şişe su vb. ihtiyaçlarını kendilerinin temin etmeleri gerekmektedir.
 5. Eşyalarınızı odalardaki dolaplarda muhafaza ediniz.
 6. Gereksiz su ve elektrik kullanımı konusunda hassas davranınız ve çevrenizdekileri de bu konuda uyarınız. Servislerde elektrikli ısıtıcı kullanmayınız.
 7. Lavabo ve tuvaletlerimizi temiz kullanınız (ayağa kalkamayan hastalar için ördek, sürgü bulunmaktadır).
 8. Hastane içinde kapalı alanlarda sigara içilmesi kanuni olarak yasaktır. Sigara sağlığa zararlıdır, sağlığınız için lütfen sigara içmeyiniz.
 9. Sağlığınızı korumak ve devamını sağlamak için lütfen ellerinizi sık yıkayınız, odalarda veya koridorlarda bulunan el dezenfektanlarını kullanınız.
 10. Doktorunuz uygun gördüğünde hasta yanında refakatçi kalması durumunda kat sekreterliğinden refakatçi kartı ya da formu alınız.
 11. Cep telefonu, para, ziynet eşyalarınız gibi değerli eşyalarınıza dikkat edip, güvenliğiniz açısından refakatçilerinize teslim ediniz. Ayrıca Hastanemizde ana girişlerde kontörlü telefonlar bulunmaktadır.
 12. Sürekli kullandığınız ilaçlarınızı doktorunuza bildiriniz ve hemşirenize teslim ediniz. Doktorunuzun bilgisi dışında ilaç kullanmayınız.
 13. Hastanede yattığınız süre zarfında ve taburcu olduktan sonra da doktorunuzun uygun gördüğü ve diyetisyenlerinizin düzenlediği diyet programına uyunuz. Hastaneye dışarıdan yiyecek, içecek getirmeyiniz.
 14. Taburcu olurken, hastaneden ayrılmadan önce, doktorunuzun ilaç, pansuman, beslenme vb.önerilerini dikkate alınız.
 15. Hastaların servis doktoru ve hemşiresinin haberi olmadan servis dışına çıkmaları yasaktır. Ancak zorunlu hallerde doktorun izniyle izin kâğıdı imzalanarak izinli çıkılabilir.
 16. Taburcu olduktan sonra doktor kontrollerinize düzenli geliniz. İlaçlarınızı düzenli kullanmayı unutmayınız.
 17. Yemek saatlerimiz;

  Merkez Bina                          

  Beydağı Kampüsü

  Sabah    06:30-07:30

  Sabah     06:30-07:30   

  Öğle      11:30-12:30                   

  Öğle        11:30-12:30

  Akşam   17:00-18:00                  

  Akşam    17:00-18:00 saatleri arasındadır.

                                                             

                                                                

        Ara öğün alması gerekli hastalarımıza, sabah 09:30, öğleden sonra 15:00 saatlerinde ara öğün verilmektedir. Ayrıca hastanemiz kantinlerinden 24 saat hizmet alabilirsiniz.

 18. Şikayetlerinizi olduğu kadar memnuniyetlerinizi de Hasta İletişim Birimine bildirebilirsiniz. Ayrıca hastanemiz genelinde bulunan öneri ve şikayet kutularına öneri ve şikayetlerinizi atabilirsiniz.

        Bunların dışında sormak ve öğrenmek istediğiniz diğer konu ve sorularınız için servis hemşireleri ve doktorlarınızdan bilgi alabilirsiniz.

Sağlık sorunlarınızın çözümü için hep yanınızdayız.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlıklı günler diler.