10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak 2023

 

       Kamuoyunun eksiksiz, tarafsız, doğru bilgilendirilmesi ve vatandaşlarımızın haber alma hakkının korunması demokrasimizin işlerliği açısından hayati öneme sahiptir.

Günümüzde iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişme, yazılı ve görsel basının yanı sıra yeni medyanın da faaliyet ve etki alanını genişletmiş, kamuoyunun bilgilenme imkânlarının artmasını beraberinde getirmiştir.

Basın camiamız, hastanemizin sunmuş olduğu sağlık hizmetlerinin duyulması, yürütülmekte olan çalışmalar ve projelerin paylaşılması ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde büyük ölçüde katkı sunmaktadır.

    Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden, halkımızın gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olan basın çalışanlarının rahat çalışma koşullarına sahip, emeğinin hakkını alabildiği, kendini geliştirebildiği bir basın ortamına kavuşmaları en büyük dileğimdir.

     Başta Malatya basınımız olmak üzere, tüm basın camiasının '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, meslek ilkelerine bağlı olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat dilerim.

 

      Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Selçuk SİNANOĞLU
                          
Başhekim V.